Tribina: Zaposlena žena i poremećaji hranjenja, 2017.

Zonta klub Zagreb organizira otvorenu tribinu na temu ZAPOSLENA ŽENA I POREMEĆAJI HRANJENJA u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar i BEA Centrom za poremećaje hranjenja. Tribina će se održati u srijedu 22. veljače 2017. godine, od 12-14 sati u prostorijama Zavoda u Zagrebu, na adresi Mirogojska cesta 16.

Zaposlena žena i poremećaji hranjenja

U Hrvatskoj više od 40 tisuća osoba suočava se s nekim od problema hranjenja: anoreksijom, bulimijom, ortoreksijom…. Najveći broj među njima su žene. Posebno je tjeskobna činjenica da među njima ima i šestogodišnjakinja. Stoga, organiziranim stručnim skupovima ne samo da želimo skrenuti pozornost na ovaj problem u našem društvu, nego i potaknuti preventivne aktivnosti.

Svijet zaposlene žene poput grčkog kaosa- beskrajnog prostora; mjesta bez moguće orijentacije; u kojem sve pada u svim mogućim smjerovima; ostavlja zaposlenoj ženi malo vremena za brigu o vlastitom zdravlju.

Rizik od dijabetesa, raka, srčanih bolesti i artritisa im se, u okolnostima kad rade duže od 60 sati tjedno čak utrostručuje. Muškarcima su navedeni rizici daleko je manji. Razlika se objašnjava činjenicom da žene u odnosu na muškarce imaju daleko više aktivnosti pored posla: osim ostvarivanja ciljeva u karijeri, žene rade i u kućanstvu.

Zbog stalnog pritiska za stvaranjem ravnoteže između karijere i obitelji, žene su u sve većoj opasnosti razviti i nezdravi odnos prema hrani.

Program tribine

11:30 – 12:00 REGISTRACIJA

12:00 -12:20 Prehrana i poslovne žene-gdje su rizici za poremećaje hranjenja. Maja Žanko, mag.nutr.specijalizirana za poremećaje hranjenja; stalna suradnica Dnevne bolnice za poremećaje prehrane PB Sv. Ivan/ Jankomir, Zagreb

12:20 – 12:40 Spontanost i kontrola u poslovnom svijetu. Ivana Jurić, mag.psih., psihodramski terapeut; stalna suradnica Dnevne bolnice za poremećaje prehrane PB Sv. Ivan/ Jankomir, Zagreb

12:40 – 13:00 Odmor uz kavu

13:00 – 13:20 Žena u muškom svijetu ili ženstvenost u hlačama. Tončica Šiškov, prof. ped., psihoterapeut pokretom i plesom, NLP majstor-praktičar; stalna suradnica Dnevne bolnice za poremećaje prehrane PB Sv. Ivan/ Jankomir, Zagreb

13:20 – 13:40 U potrazi za savršenstvom, mr. sc. Jelena Balabanić Mavrović, realitetni psihoterapeut, voditeljica Centra za poremećaje hranjenja BEA, Zagreb

13:40 – 14:00 RASPRAVA

FOTOGRAFIJE S DOGAĐANJA: